I ove godine pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže u trodnevnoj radionici amaterske izrade teleskopa, koja će se održati u Korenici od 22.- 24.-lipnja. 2007.
Kao i do sada u ovogodišnjoj radionici će se završavati zrcala od prošle godine te izrada novih zrcala. Ove godine se bruse velika stakla (cca, 300mm) u parovima. Naravno osim brušenja organizirana su i prigodna predavanja za polaznike.
Program započinje u popodnevnim satima petka 22. lipnja a završava u nedjelju popodne 24. lipnja.
Kao i prosle godine KATM uživa potporu lokalne zajednice i ZTK Ličko-senjske županije, radionica je u potpunosti financijski osigurana za predavače i 10 polaznika (uključuje smještaj, prehranu i radni materijal). Ukoliko interes bude veći od navedenog broja polaznika ADK je spreman o svom trošku osigurati materijal za radionicu, te osigurati dodatni smještaj i prehranu o trošku polaznika.
Neznatno, nepravilno gibanje nebeske osi pod gravitacijskim utjecajem Mjeseca i Sunca. Zbog njihovog utjecaja nebeska os ne opisuje savršenu krivulju po nebeskoj sferi (vidi precesija), već nebeski pol «titra» oko srednje putanje (krivulje) za +/- 9´´ u periodu od 18,6 godina.